Čvachtův zápisník z revírů

Nový stav

31.10.2009 NOVINKA Soukromé revíry, Trvalý odkaz

Sportovní rybník Nový Stav je od roku 1994 využíván pro účely sportovního rybolovu. Tento padesátisedmi hektarový rybník najdete v katastru obce Rychvald jen 3 kilometry od Ostravy. Díky půdním propadlinám vzniklým těžbou nebyl rybník před rokem 1994 nejméně 35 let řádně sloven, což zapříčinilo velký podíl trofejních ryb na obsádce rybníka a to především kaprů a sumců. Od roku 1994 jej spravuje RYBÁŘSTVÍ Rychvald s.r.o. a již několikátou sezónu jej zarybňuje kvalitní kapří násadou a mírovými rybami kapra, štiky, candáta, sumce a v neposlední řadě také úhořím monté. RYBÁŘSTVÍ Rychvald s.r.o. vydává vlastní rybářský řád na tento revír, vycházející vstříc všem sportovním rybářům. Míra kapra, kterého si můžete ponechat je zde omezena na 40-80 cm (od roku 2007 - 65 cm), což ještě více zvětšuje šanci chytajícím rybářům na úlovek trofejního kapra. Na tento revír máte snadný přístup automobilem jak ze strany Rychvaldu, Ostravy, tak od Bohumína.
 

Ceník povolenek 2010

Dospělá roční
35 ušlechtilých ryb
3 000,- Kč
Dospělá půroční (6 měsíců od data prodeje)
18 ušlechtilých ryb
1 800,- Kč
Dospělá měsíční
10 ušlechtilých ryb
1 300,- Kč
Dospělá týdenní
6 ušlechtilých ryb
800,- Kč
Dospělá dvoudenní
4 ušlechtilé ryby
500,- Kč
Dospělá denní
2 ušlechtilé ryby
300,- Kč
Dětské povolenky roční
 
Dětská roční (do 15 let)
15 ušlechtilých ryb
950,- Kč
Dětská dvouměsíční (do 15 let)
7 ušlechtilých ryb
450,- Kč
Dětská dvoudenní (do 15 let)
2 ušlechtilé ryby
150,- Kč
Dětská roční (do 10 let)
8 ušlechtilých ryb
450,- Kč


 

Ke koupi povolenky nepotřebujete rybářský lístek.

Mé zkušenosti
-voda nebyla dlouho vypuštěna a ukryvá velké monstra
- možnost chytání ze břehu i z posedů
-velký rybařský tlak,nejlepší mista byvají obsazeny již pred zahajením rybolovu hlavně u výpustě a v mistě předělu hráze
-spousty malych kaprů do 45 cm
-pro ulovení trofejního kapra nutno zvolit taktiku jinak je jeho ulovení otázkou velké náhody
- stabilní hloubka 1-1,6m az na nekterá mista,která jsou propadla díky poddolování

obsádka
- hojně Kapr a amur
-sumec
-ojediněle candát štika
 

jak se dostat na revír
- z ostravy směr hrušov,kolem věznice dál na heřmanice směr rychvald.Mijíte po pravé straně ruinu zámku,naproti odbočíte vlevo směr autopal.Přejedete žel.přejezd a pokračujete do kopce kolem autopalu a nahorizontu se cesta stači vpravo a hned odbočite vlevo směr bohumín.Sjiždite z kopce dolu na polní cestu,která vás provede kolem celeho rybníka.

vice o reviru a posedech  zde

Průměrná známka: 4,00

Komentář ke článku (0)

Heřmanický rybník

31.10.2009 NOVINKA Soukromé revíry, Trvalý odkaz

Heřmanický rybník se nachází mezi Ostravou a Rychvaldem, jeho rozloha je 116 ha. Jedná se o největší rybník v okolí. Z vodohospodářského hlediska je prvořadou funkcí Heřmanického rybníku dávkování slaných důlních vod tak, aby v řece Odře v profilu Bohumín nebyla překročena maximální hranice chloridových iontů. Hned na druhém místě je využití pro sportovní rybolov a myslivost. Od letošního roku je tento rybník součásti ptačí oblasti „Heřmanský stav“. Tento rybník tedy nabízí skloubení několika celospolečenských funkcí, jako jsou: zlepšování kvality povrchových vod, rekreační účely (rybářství a myslivost) a ochrana přírody. Rybník je napájen z Rychvaldské a následně z Bohumínské stružky. Heřmanický rybník je unikátní svými rybářskými posedy. Jedná se o dřevěné stavby s dlouhými přístupovými lávkami. Posedů na rybníku nalezneme asi 70. Do budoucna by jsme chtěli na rybníku ještě zkvalitnit sportovní rybolov pravidelným vysazováním ryb a úpravami rybářského řádu na základě námětů samotných sportovních rybářů. Již teď jsou v řádu zařazeny novinky jako celoroční non – stop rybolov, možnost zakoupení více povolenek na jednu osobu, spodní i horní míra kapra atd…

Mé zkušenosti
-bohužel je zde problem dostat se k vodě a chytat ze břehu,převazna čast rybářu chytá z posedů
-auto parkujete příliš daleko od loviště
-dost mala hloubka 1-2m
-nutno zakrmit
-velký výskyt trofejních kaprů,sumcu,candátů,štik

Obsádka
-kapr,sumec,štika,candát,bíla ryba 

jak se dostat na revír
- z ostravy směr hrušov,kolem věznice dál na heřmanice Po prave straně je depo přepravni společnosti DPD  a za nim cca 100m odbocka vlevo pod železniční trať.Pokračujete vpravo a dostanete se na cestu kolem rybníka.
 

Cena roční povolenky byla stanovena na 2 000,- Kč. Cena ročního pronájmu pozemku pod posedem byla stanovena na 2 000,- Kč.

  • Prodej povolenek i pronájmy pozemků pod posedy se vyřizují v sídle společnosti RYBÁŘSTVÍ Rychvald s.r.o., Orlovská ul. 1279, 735 32 Rychvald . Prodej probíhá ve všední dny od 7.00 hod do 15.00 hod.
Průměrná známka: 2,50

Komentář ke článku (0)

Anketa:Co vím o tomhle revíru?
A) nic 29%
B) znám,ale nikdy nechytal 57%
C) znám,chytal,ale zklamal mě 0%
D) znám,chytám,ale už nebudu 14%
E) znám,chytám,doporučuji 0%
Hlasovalo 7 čtenářů.
Poslední diskuse
Kontakt

Rostislav Wator
mail:info@cvachta.cz
icq:497402742